Úmluva zakladatelů Sdružení pro občanskou společnost – Otevřeného fóra

My, níže podepsaní,

navazujíce na myšlenky Občanského fóra a prvních deseti let Strany pro otevřenou společnost, ustanovujeme tímto

Sdružení pro občanskou společnost – Otevřené fórum
(sos-OF)

Pro politický život v ČR považujeme za nejdůležitější hodnoty:      Tyto hodnoty chceme prosazovat hlavně ve spolupráci s komunálními volebními stranami, dalšími politiky ať nestraníky nebo členy politických stran, kteří uznávají stejné nebo podobné hodnoty.

Nejsme politickou stranou podle zákona, nejsme občanským sdružením podle zákona, jsme spíše stolní společností internetového věku. Nedisponujeme a nebudeme přímo disponovat žádnými finančními prostředky. Náklady spojené se sdružením a jeho akcemi budeme hradit vždy my sami nebo naši konkrétní příznivci.

K této úmluvě se může připojit každý, kdo vyznává stejné hodnoty a souhlasí s Podmínkami činnosti sos-OF, které současně s touto úmluvou vyhlašujeme.

Na důkaz souhlasu s touto úmluvou jsme připojili pod její text svůj podpis nebo vyslovili jasný souhlas, např. před účastníky schůzky zakladatelů v Trutnově 22. 5. 2010.

V Trutnově a na dalších místech České republiky ve dnech 22. – 31. května 2010.

Bochová Alena (Semily),   Černá Dagmar (Trutnov),   Dvořák Jaromír (Nový Bor),   Erben Josef (Trutnov),   Hájek Josef (Holýšov),   Hlávka Petr (Rokycany),   Hron Michal (Liberec),   Jelínek Lukáš (Havířov),   Jeřalová Vladimíra (Sosnová),   Klecandrová Anna (Vamberk),   Kočárková Eva (Liberec),   Kořánová Marcela (Zaječov),   Mečíř Jan (Stružnice),   Mojžíš František (Semily),   Navrátil Miloš (Líšnice),   Nerad František (Strašice),   Nováček Pavel (Samotíšky / Olomouc),   Puš Miroslav (Dvůr Králové nad Labem),   Pušová Jana (Dvůr Králové nad Labem),   Půta Martin (Hrádek nad Nisou),   Rohulán Jaroslav (Náchod),   Rosenbergová Věra (Liberec),   Rytíř Pavel (Hradec Králové),   Rytířová Helena (Blešno),   Šolc Jiří (Liberec),   Štěpánek Petr (Praha),   Vajrauch Michal (Pardubice),   Vlček Tomáš (Česká Lípa),   Wolf Vladimír (Trutnov),   Žák Václav (Praha)  .

Počínaje červnem 2010 se připojili k Úmluvě a stali se členy sos-OF:
Jelínek Jan (Plzeň),   Koželuhová Jaroslava (Plzeň),   Vrátník Vlastimil (Ždírec)