Volby do zastupitelstva kraje Královéhradeckého 17.-18.10.2008 (do 2012)
Vítejte na webu koalice

Web VPM
Volba pro město
Volba pro kraj
koalice Volby pro město a Strany pro otevřenou společnost s podporou US-DEU)
Web SOS
Strana pro otevřenou společnost

Všechny tři strany ve volbách do Evropského parlamentu podporují kandidátní listinu Starostové a nezávislí - Vaše ALTERNATIVA.

Nyní již pouze ARCHIV.
<SMALL>SOS o sobě</SMALL>

Snění o otevřené společnosti

10. října byl v hradecké restauraci Danup křest knihy Snění o otevřené společnosti. Kmotrem knihy je Ing. Petr Kubát.

Desetileté výročí existence Strany pro otevřenou společnost bylo podnětem k vydání publikace Snění o otevřené společnosti autorů Pavla Nováčka, Pavla Rytíře a Václava Žáka. Publikace byla slavnostně pokřtěna v pátek 10. října v Hradci Králové.

Podle autorů se jedná také o inventuru deseti let existence jedné politické strany. „Není to sebechvála, ale pokus o objektivní výpověď toho, co se našim členům a příznivcům podařilo,“ míní spoluautor Pavel Nováček.

Kniha je rozčleněna do tří částí: Snění o otevřené společnosti (Pavel Nováček), Spor o občanskou společnost (Václav Žák) a Se snem do politiky (Pavel Rytíř). „Když jsme v roce 1998 zakládali tuto stranu, byl to pokus nastartovat v politice něco nového, co jsme v ní postrádali, například podporu občanské společnosti, globální spoluzodpovědnost, ochranu životního prostředí. Dnes, po deseti letech, mám stále rozporuplné pocity, řekl bych, že jsme se k otevřené společnosti zatím příliš nepřiblížili,“ řekl v úvodu slavnostního křtu Pavel Nováček. Vysvětlil tak, proč se v titulu knihy objevuje slovo Snění. Ve své části se proto pokusil shrnout a definovat stávající globální problémy, nastínit směr, kterým společnost míří.

Pavel Nováček a Pavel Rytíř podepisují další výtiskK textu je připojeno je i několik příloh, z nichž nejrozsáhlejší je stať Pavla Nováčka Živá planeta aneb sto omylů Václava Klause. „Jedná se o recenzi publikace Modrá, nikoli zelená planeta. Dal jsem si tu práci, knihu přečetl a okomentoval. Našel jsem v ní totiž celkem 124 demagogických tvrzení, omylů či chyb,“ uvedl autor stati.
Mezi dalšími přílohami nechybí ani dokumenty a faktografie Strany pro otevřenou společnost, včetně přehledu celostátních konferencí, funkcionářů, souhrnných volebních výsledků v letech 1998-2006 a Programu Strany pro otevřenou společnost na roky 2006-2010.
Dokumentační hodnotu publikace zvyšuje i sedm rozhovorů s významnými představiteli strany v komunální politice. „Tam, kde se jedná o subjektivní pohled, přiznáváme, že je to pohled z Olomouce a z Hradce Králové“, doplnil Pavel Rytíř.

Petr Kubát křtí knihu„Když jsme v Hradci Králové začali kontaktní volební kampaň před nadcházejícími krajskými volbami, až příliš často jsme se setkali s apatickým postojem zejména mladé generace, která odmítá vše, co je politické. Uvědomil jsem si , že se politika stala pro mladé neatraktivní. Je proto naším úkolem politiku zatraktivnit,“ míní člen zastupitelstva Královéhradeckého kraje Petr Kubát, jenž se ujal čestného úkolu kmotra publikace.

Pavel Nováček, Pavel Rytíř, Václav Žák: Snění o otevřené společnosti. Vydalo Nakladatelství Geoda, Prostějov 2008, 176 s.

| Autor: administrator | Vydáno dne 11. 10. 2008 | 2043 přečtení | Počet komentářů: 65 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky / akce
07.01.2009: Volba pro kraj nevypíná svůj web
Na této stránce budeme nadále zveřejňovat stanoviska jednotlivých stran, komunálních uskupení, kandidátů i příznivců k problematice Královéhradeckého kraje.

15.12.2008: Nabídka koalici ČSSD, KDU-ČSL, SNK ED
Volba pro kraj navrhla nové krajské "vládní" koalici ze svých kandidátů řadu osob do výborů a komisí. Nechceme pouze kibicovat, nabízíme práci pro náš kraj.
11.12.2008 mělo být rozhodnuto. Bylo. Naše nabídka byla oslyšena.
Atuální anketa
Které straně (koalici) dáte svůj hlas v červnových volbách do Evropského parlamentu (dle frakcí v EP)?

Celkem hlasovalo: 1283
Virtuální volby ElectionsMeter
Volby do Senátu PČR 2008
Naše strany nominovaly kandidáta do Senátu PČR v obvodě 39 Trutnov starostu Vrchlabí Jana Sobotku.
J.Sobotka získal 11,55% hlasů. Na postup do druhého kola to ale nestačilo. Děkujeme voličům, kteří dali hlas J.Sobotkovi, zvláště pak těm kteří dali hlas také VpK.

Nejčtenější články za posledních 9 měsíců