Každé řemeslo má zlaté dno a po… víko

Autor: Bc Petr Fejfar <(at)>, Téma: Kandidáti píší - Petr Fejfar, Vydáno dne: 21. 10. 2008

Chápavě jsem vnímal zachmuřené tváře odcházejících krajských politiků a jejich slova o tom, jak to budou mít těžké s návratem do „normálního života“ - znám to z vlastní zkušenosti.

Že má řemeslo zlaté dno a po… víko, je známá věc. Platí to i o řemesle politickém. Znám to z vlastní zkušenosti a proto jsem v televizi chápavě vnímal zachmuřené tváře odcházejících krajských politiků a jejich slova o tom, jak to budou mít těžké s návratem do „normálního života“. Mě to potkalo před dvěma lety a nebylo to jednoduché a vlastně není dosud. Ale s tím je třeba počítat, takový je život nejen politický. Ze dne na den, jako když zavřou fabriku a zaměstnanců se také nikdo neptá, zda mají půjčky, hypotéky, děti na studiích… Starej se sám o sebe, odstupné a sbohem.
     Ten kdo to myslí s politikou vážně, ale nemůže se ztrátou placené funkce z politiky odejít. Pokud tedy je v politice proto, že chce věci měnit, že má ideály a vize, že to politické řemeslo dělá z přesvědčení, s láskou a skutečně kvůli lidem.