Co se divíte venkovánci? Pošta je před privatizací!

Autor: Bc Petr Fejfar <(at)>, Téma: Kandidáti píší - Petr Fejfar, Vydáno dne: 02. 09. 2008

Starostové se oprávněně bouří, protože si jsou vědomi, že obec bez pošty, stejně jako bez školy, hospody a kostela není plnohodnotnou obcí!

Na první pohled to vypadá, že Česká pošta státní podnik racionalizuje svoji činnost, a proto chce zrušit 178 poštovních úřadů na malých obcích. Jakési automobilní úřadovny mají být náplastí na omezení služeb pro občany malých obcí. Jejich starostové se oprávněně bouří, protože si jsou vědomi, že obec bez pošty, stejně jako bez školy, hospody a kostela není plnohodnotnou obcí! Rozumím jim a v jejich úsilí jim držím pěsti. A radím jim - jen s nimi ku Praze hrozte!
Bohužel se domnívám, že za racionalizací služeb České pošty se skrývá zájem na jednodušší privatizaci, která ji dle vyjádření některých politiků v brzké době čeká. Prostě lépe a za lepší cenu prodat a za utržené peníze z privatizace si nakoupit hlasy voličů... Jak je nakonec uvedeno na předvolebních billboardech jedné vládnoucí strany: "Přidali jsme důchodcům 437 Kč! Nakoupili jsme více hasičských stříkaček, více sanitek, více všeho co jen chcete!" (Za vaše peníze)
Chudák pošťák Kolbaba Karla Čapka, aby si pak nohy ulítal...